КОМЕРЦІЙНИЙ КЛІЄНТАМ

Зелений тариф – спеціальний тариф, за яким держава, в особі державного підприємства «Енергоринок», купує у підприємств різних форм власності та фізичних осіб електричну енергію, вироблену з використанням поновлюваних джерел енергії – сонця, вітру, біомаси, а також води (малих ГЕС).
Ціль введення зеленого тарифу – стимулювання розвитку нових видів енергетичних ресурсів, залучення інвестицій у технології використання поновлюваних джерел енергії.
В Україні «зелені» тарифи на електроенергію, вироблені з використанням різних поновлюваних джерел енергії, прийняті на законодавчому рівні, в 2009р., І діють до 2030-го року з подальшим подовженням.

Ставки «зеленого тарифу» для комерційних об’єктів, введених в експлуатацію з 2017 по 2019 рік:

  • Наземні сонячні електростанції — 0,15 € / кВт-год
  • Дахові сонячні електростанції — 0,164 € / кВт-год

Процес отримання комерційного «зеленого тарифу» відрізняється від отримання такого для приватних домоволодінь. Нижче короткий опис кроків, які необхідно пройти:

1

Розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО)

2

Оформлення права власності на землю та реєстрація юридичної особи

Якщо ділянка вже у володінні, необхідно змінити його первісне цільове призначення на використання під електроустановку. Також необхідна реєстрація юрособи з зазначенням діяльності – виробництво електроенергії. Якщо створення нової юридичної особи не проводиться, то статут підприємства доповнюють пунктом про діяльність з виробництва та продажу електроенергії з відновлювальних джерел енергії.

3

Розробка проектної документації

Проводиться із залученням ліцензованих проектувальників. Цей етап дозволить оцінити економічну доцільність і прибутковість проекту.

4

Укладення договору на приєднання установки до існуючих електромереж

Узгодження проекту договору відбувається в Укренерго. З ним же укладають договір, якщо потужність установки перевищує 100 МВт, а якщо нижче – то в Обленерго. На цьому етапі відбувається вибір обладнання та оформлення права власності або оренди.

5

Підключення до електромережі

Цей процес проводить Обленерго. Фінансування з обох боків: держпідприємства і виробника. Держчастка в 50% йде за рахунок коштів, закладених в тарифи на передачу електроенергії. Ще 50% вартості підключення оплачує комерційне підприємство. Ці кошти йому повертаються державою протягом 10 років.

6

Отримання сертифікату Держінспекції архітектурно-будівельного контролю та ліцензії НКРЕ

Сертифікат ДАБК є документом введення об’єкту в експлуатацію. Ліцензія НКРЕ дозволяє заявнику виробляти електроенергію.

7

Затвердження “зеленого” тарифу

Його надає НКРЕ на основі заяви та пакету документів, що описують об’єкт і підтверджують володіння сертифікатом ДАБК і ліцензією НКРЕ. Також необхідно подати документ про дотримання норм місцевої складової обладнання сонячної електростанції. Затвердження тарифу проводиться безкоштовно.

8

Оформлення членства в організації Оптовий ринок електроенергії (ОРЕ)

Для виробництва, оптової купівлі або продажу електроенергії в Україні будь-який суб’єкт господарської діяльності зобов’язаний отримати статус члена ОРЕ та укласти договори купівлі-продажу електроенергії з його учасниками. Пакет для вступу в ОРЕ включає всі підтвердження права виробництва електроенергії і відсутність фіскальної заборгованості.

9

Укладання договору на продаж електроенергії по зеленому тарифу

Цей договір укладається між виробником і уповноваженим держпідприємством Енергоринок, що виступає державним регулятором розрахунків за постачання електроенергії на оптовому ринку. У відповідь на заяву, Енергоринок надає список необхідних документів. Підписаний договір вимагає узгодження та реєстрації в місцевому Обленерго.


Для зручності, ми сформували етапи отримання комерційного «зеленого тарифу» у графіки нижче:

БАЖАЄТЕ ОФОРМИТИ ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ?

КОНСУЛЬТАЦІЯ
 
Scroll Up