КОМЕРЦІЙНИЙ КЛІЄНТАМ
Зелений тариф – спеціальний тариф, за яким держава, в особі державного підприємства «Енергоринок», купує у підприємств різних форм власності та фізичних осіб електричну енергію, вироблену з використанням поновлюваних джерел енергії – сонця, вітру, біомаси, а також води (малих ГЕС).
Ціль введення зеленого тарифу – стимулювання розвитку нових видів енергетичних ресурсів, залучення інвестицій у технології використання поновлюваних джерел енергії.
В Україні «зелені» тарифи на електроенергію, вироблені з використанням різних поновлюваних джерел енергії, прийняті на законодавчому рівні, в 2009р., І діють до 2030-го року з подальшим подовженням.
Ставки «зеленого тарифу» для комерційних об’єктів, введених в експлуатацію з 2017 по 2019 рік:
- Наземні сонячні електростанції — 0,15 € / кВт-год
- Дахові сонячні електростанції — 0,164 € / кВт-год
1
Розробка техніко-економічного обґрунтування (ТЕО)
2
Оформлення права власності на землю та реєстрація юридичної особи
Якщо ділянка вже у володінні, необхідно змінити його первісне цільове призначення на використання під електроустановку. Також необхідна реєстрація юрособи з зазначенням діяльності – виробництво електроенергії. Якщо створення нової юридичної особи не проводиться, то статут підприємства доповнюють пунктом про діяльність з виробництва та продажу електроенергії з відновлювальних джерел енергії.
3
Розробка проектної документації
Проводиться із залученням ліцензованих проектувальників. Цей етап дозволить оцінити економічну доцільність і прибутковість проекту.
4
Укладення договору на приєднання установки до існуючих електромереж
Узгодження проекту договору відбувається в Укренерго. З ним же укладають договір, якщо потужність установки перевищує 100 МВт, а якщо нижче – то в Обленерго. На цьому етапі відбувається вибір обладнання та оформлення права власності або оренди.
5
Підключення до електромережі
Цей процес проводить Обленерго. Фінансування з обох боків: держпідприємства і виробника. Держчастка в 50% йде за рахунок коштів, закладених в тарифи на передачу електроенергії. Ще 50% вартості підключення оплачує комерційне підприємство. Ці кошти йому повертаються державою протягом 10 років.
6
Отримання сертифікату Держінспекції архітектурно-будівельного контролю та ліцензії НКРЕ
Сертифікат ДАБК є документом введення об’єкту в експлуатацію. Ліцензія НКРЕ дозволяє заявнику виробляти електроенергію.
7
Затвердження “зеленого” тарифу
Його надає НКРЕ на основі заяви та пакету документів, що описують об’єкт і підтверджують володіння сертифікатом ДАБК і ліцензією НКРЕ. Також необхідно подати документ про дотримання норм місцевої складової обладнання сонячної електростанції. Затвердження тарифу проводиться безкоштовно.
8
Оформлення членства в організації Оптовий ринок електроенергії (ОРЕ)
Для виробництва, оптової купівлі або продажу електроенергії в Україні будь-який суб’єкт господарської діяльності зобов’язаний отримати статус члена ОРЕ та укласти договори купівлі-продажу електроенергії з його учасниками. Пакет для вступу в ОРЕ включає всі підтвердження права виробництва електроенергії і відсутність фіскальної заборгованості.
9
Укладання договору на продаж електроенергії по зеленому тарифу
Цей договір укладається між виробником і уповноваженим держпідприємством Енергоринок, що виступає державним регулятором розрахунків за постачання електроенергії на оптовому ринку. У відповідь на заяву, Енергоринок надає список необхідних документів. Підписаний договір вимагає узгодження та реєстрації в місцевому Обленерго.
Для зручності, ми сформували етапи отримання комерційного «зеленого тарифу» у графіки нижче:
БАЖАЄТЕ ОФОРМИТИ ЗЕЛЕНИЙ ТАРИФ? |
КОНСУЛЬТАЦІЯ |