Як не прогадати при виборі виробника сонячних панелей?

При покупці сонячної електростанції якість використовуваних компонентів часто є ключовим фактором. Проте, диференціювати один бренд від іншого може бути не так просто, особливо в разі сонячних батарей, сотні брендів яких представлені на ринку.

За останні 5 років вартість виробництва фотомодулів зменшилась в 2,5 рази. Основні заводи з Європи і США поступово переносяться в бік азіатських країн. Викликано це тим, що заробітна плата в ЄС та США значно вища, ніж в азіатських країнах. Саме тому багато компаній переводять свої виробництва в Азію. У Китаї на поточний момент розміщені заводи більшості топових виробників обладнання та комплектуючих для сонячних електростанція. На поточний момент в Україні помітним попитом користуються в основному панелі китайського виробництва.

Отже, як не прогадати при виборі виробника сонячних панелей? Важливий показник – це клас панелей. Є така загальноприйнята  класифікація виробників модулів: Tier 1, Tier 2 і Tier 3, де Tier 1 – це вищий клас сонячних модулів, а Tier 3 – нижчий клас, відповідно. При цьому різниця в ціні між сонячними панелями виробництва Tier 1 і Tier 3 може становити до 20%.

Tier 1

Виробники рейтингу Tier 1 інвестують значні кошти в наукові дослідження і розробки (R & D) і постійно вводять інновації для поліпшення своєї продукції і технології.

Компанії рейтингу Tier 1     вертикально інтегровані, а це означає, що вони не просто збирають сонячні батареї з використанням продуктів інших компаній, вони виробляють свої сонячні батареї з нуля. Це означає, що вони контролюють виробничий процес на всіх стадіях від кремнієвих фотоелементів до рамки сонячної батареї і, в кінцевому рахунку, складання самих сонячних батарей.


Виробники рейтингу Tier 1 використовують, крім того, виробничі технології з високим ступенем автоматизації, які забезпечують стандартний рівень якості, і в той же час (у багатьох випадках) економлять гроші на виробничі витрати.


І, нарешті, ще одним критерієм для віднесення до Tier 1 є як мінімум п’ятирічна історія виробництва сонячних батарей. Існування компанії, принаймні, протягом цього часу є свідченням прихильності компанії цієї відносно молодий галузі як щодо своєї власної тривалості діяльності, так і по відношенню до клієнтів, а також свідчить про ймовірність того, що ця компанія і через +20 років все ще буде обслуговувати свої гарантії.

Tier 2

Виробники, яких рейтинг оцінює як Tier 2, є «золотою серединою» між рівнем 1 і рівнем 3, і складають 8% ринку. Незважаючи на те, що вони виробляють сонячні батареї вже більш тривалий період часу, ніж виробники Tier 3 (2-8років), вони вкладають відносно невеликі гроші в наукові дослідження і розробки в порівнянні з виробниками Tier 1. Роботизація не завжди грає головну роль в їх лініях по виробництву сонячних батарей. Багато виробників 2-го рівня, безсумнівно, прагнуть до Tier 1, але можуть не мати необхідних коштів або досвіду, щоб все ж якось скоротити цей розрив між ними.
Відомі виробники Tier 2. Perlight Solar(в Україні продаються як Perlight, або як Altek) (China),  Solar Frontier (Japan), LDK (China),SolarWorld (Germany), Simax (China), 

Tier 3

Виробники Tier 3,  мають наймешне досвіду. Їх діяльність обмежується складанням сонячних батарей з використанням компонентів, що випускаються іншими компаніями (тобто ніяких своїх власних наукових досліджень і розробок), а їх виробничі процеси сильно залежать від ручної праці. Часто такі виробники продають панелі під  будь-якою торговою маркою постачалька.

Системи рейтингу Tier

«Рейтинги Tier» представляють собою системи, через які організації – як правило, компанії, які виконують фінансовий і інвестиційний аналізи – класифікують »фінансову привабливість» окремих сонячних батарей. Вони, як правило, призначені для інвесторів в середньо- і великомасштабні проекти сонячних електростанцій, але їх зазвичай використовують, коли продавці сонячних батарей розмовляють з клієнтами, які збираються встановити домашні сонячні електростанції.

Є кілька речей, які ви повинні знати про системи рейтингу tier з самого початку:

Є цілий ряд різних систем рейтингу tier – але багато компаній, пов’язані з сонячною енергетикою, найбільш часто звертаються до переліку, який складає Bloomberg. Хоча по загальній спрямованості такі рейтинги багато в чому схожі, насправді їх критерії відрізняються, і виробник Tier 1, який значився в одному переліку, не обов’язково буде представлений в іншому.

Tier рейтинги стосуються виробників сонячних батарей, а не самих батарей – виробники сонячних батарей можуть запропонувати широкий асортимент в діапазоні якості від преміального до бюджетного. І тільки той факт, що ви отримуєте сонячні батареї від виробника 1-го рівня, не означає, що ви не отримаєте продукт старий або низької якості.

Крім того, Tier рейтинги приділяють особливе значення виробничим потужностям – Виробники, які досягають статусу «Tier 1», як правило, входять до числа найбільших виробників в світі.

Tier рейтинги не є прямою гарантією якості (але вони досить хороший показник її) – Компанії, які складають переліки рейтингу tier, самі практично не проводять ніяких випробувань сонячних батарей – замість цього вони, в основному, покладаються на банки, які побічно повідомляють їм, сонячні батареї яких виробників найбільш гідні інвестицій. Тому, коли мова йде про застосування tier рейтингів (які розробляються, як правило, для промислових інвесторів) для дрібномасштабного ринку домашніх сонячних електростанцій, то при цьому міркують приблизно так: «Якщо ці панелі досить гарні, щоб отримати фінансування для установки в масовому порядку на декількох гігантських сонячних електростанціях, то, безумовно, вони будуть досить гарні і для мого даху».


Tier рейтинги часто не приймають до уваги такі речі, які важливі для клієнтів – Одне з найважливіших питань стосується гарантій: чи є у компанії головний офіс в нашій країні, який може швидко і легко обробити ваші претензії по гарантії (в тому нещасливому випадку, коли у вас виникли проблеми)? Якщо вони знаходяться за океаном, то заміна може бути обтяжливою і зайняти багато часу.

 
Scroll Up