Деякі питання щодо функціонування геліосистем

ЯК ПРАЦЮЄ ГЕЛІОСИСТЕМА В НІЧНИЙ ЧАС?
Оскільки вночі відсутнє сонячне випромінювання, необхідне для роботи сонячного колектора, геліосистема не здатна підвищувати температуру в баці накопичувачі за рахунок роботи колектора. У нічний час для додаткового нагріву може бути задіяний електричний ТЕН або інше джерело теплової енергії (газовий, електричний або твердопаливний котел).

ЯК ВПЛИВАЄ СНІГ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ГЕЛІОСИСТЕМИ?
Вакуумні колектори мають перевагу – дуже низькі тепловтрати, що дає можливість вловлювати і збирати тепло навіть при екстремально низьких температурах (до-30С °). Але в разі зі снігом це грає свою негативну роль – зважаючи на низькі тепловтрати сніг на трубках відтає дуже погано. Однак, вакуумний сонячний колектор прозорий для снігу, так як між трубками є відстань в кілька сантиметрів. Вакуумні сонячні колектори можуть бути засипані снігом тільки в періоди сильного снігопаду з налипанням мокрого снігу, що трапляється досить рідко. Проблема вирішується грамотним монтажем, чищенням або встановленням додаткових систем танення снігу. Плоскі колектори за рахунок власних конвективних втрат самоочищаються від снігу – сніг тане на поверхні колектора.

ДО ЯКОЇ ТЕМПЕРАТУРИ НАГРІВАЄ ВОДУ ГЕЛІОСИСТЕМА?
Продуктивність геліосистеми залежить від багатьох умов: навколишнього середовища (надходження сонячної енергії, вологість, сила вітру, температура) і застосовується (технічні параметри сонячних колекторів, ізоляції трубопроводу, розміщення в просторі і т.д.), тому для кожного конкретного випадку вона буде відрізнятися. Якщо говорити про середньостатистичних даних для території України, то в теплове пору року – з травня по вересень гелиосистема може бути основним джерелом нагрівання води і підігрівати воду до температури 55 ° C – 60 ° C (при необхідності може довести воду до кипіння). У зимовий період гелиосистема служить джерелом попереднього нагрівання з температурою нагріву до 30 ° C.

ЧИ ЕФЕКТИВНА ГЕЛІОСИСТЕМА В ЗИМОВИЙ ЧАС?
Звичайно! Геліосистеми працюють навіть при дуже низьких температурах – до -30 ° C якщо використовується теплоносій на основі пропіленгліколю, і до -50 ° C якщо на основі гліцерину. Природно, продуктивність геліосистеми в зимовий час знижується (в тій чи іншій мірі в залежності від конструкції і обладнання, що застосовується), але вони не втрачають своїх властивостей і продовжують нагрівати воду.

ЯКИЙ ТЕРМІН ОКУПНОСТІ ГЕЛІОСИСТЕМИ?
На поточний момент, термін окупності геліосистем становить від 3 років. Ця величина залежить не тільки від продуктивності системи, її вартості, і режиму її використання, а й від споживача, який її використовує. Оскільки вартість енергоресурсів для юридичних і фізичних осіб відрізнятися в 3-5 разів, природно, при інших рівних умовах (розміру системи та місця установки) термін окупності геліосистеми, встановленої для юридичної особи, буде в 3-5 разів менше, ніж для фізичного. Чим більше гелиосистема, тим менше в процентному співвідношенні потрібно додаткового обладнання (труби, ізоляція, баки накопичувачі), відповідно, термін окупності зменшується.

ЧИ МОЖЛИВЕ ВСТАНОВЛЕННЯ ГЕЛІОСИСТЕМИ В ІСНУЮЧИХ БУДИНКАХ З ДІЮЧИМИ СИСТЕМАМИ ОПАЛЕННЯ І НАГРІВУ ВОДИ?
Гелиосистема встановлюється не тільки на етапі будівництва об’єкта, але і в будинках, що експлуатуються. Вона з легкістю інтегрується в будь-які системи опалення та нагріву води, працює з усіма типами водогрійних котлів, при цьому, або не вимагає змін діючих теплових схем зовсім, або ці зміни мінімальні. Потрібно пам’ятати, закладка геліосистеми на етапі проектування і будівництва дозволяє знизити вартість монтажних робіт і більш ефективно реалізувати теплову схему з самого початку.

 
Scroll Up